Turniej szachów ONLINE w dobie pandemii dla radców i aplikantów

Administrator
03-03-2021

Turniej szachów ONLINE w dobie pandemii dla radców i aplikantów

Szanowni Państwo

            Komisja Sportu działająca przy OIRP w Opolu wychodząc naprzeciw aktualnie obowiązującym obostrzeniom sanitarnym z przyjemnością informuje o otwarciu pierwszego sezonu rozgrywek szachowych ONLINE mającym na celu wyłonieniu najlepszego szachisty spośród członków naszej izby (radcy bądź aplikanta radcowskiego).

            Założenia turnieju (w dobie pandemii) będą proste i uzależnione będą od tego w jaki sposób będziecie chcieli Państwo rozegrać swoją partię. Każdy zainteresowany proszony jest o przesłanie emaila na adres maciejwrzos@gmail.com z informacją o swoim nr telefonu oraz adresu email w treści podając „SZACHY”. Termin zgłoszeń to 15 marca 2021 r. Adres email oraz nr telefonu przetwarzany będzie wyłącznie w celach umożliwienia graczom wzajemnego kontaktu i ustalenia własnych form rozgrywki. Spośród zgłoszeń zostaną wylosowane pierwsze pary graczy, o czym zostaniecie Państwo poinformowani e-mailowo tj. każdy dostanie informacje o rozlosowanych parach i swoim przeciwniku. Na podstawie przedstawionych list, to Państwo decydujecie w jaki sposób rozegracie swój mecz, komisja sportu wskazuje na potencjalne możliwości rozegrania meczu np.:

– przeciwnicy spotykają się w dowolnie wybranym terminie przez siebie uzgodnionym w zaciszu domowym lub neutralnym gruncie i odgrywają partię w formie klasycznej – oczywiście w reżimie sanitarnym,

– przeciwnicy umawiają się na konkretny dzień i godzinę i np. rozgrywają partię telefonicznie podając sobie jaki ruch wykonali,

– przeciwnicy ustalają datę i godzinę a następnie korzystają z dostępnych portali internetowych np. https://www.kurnik.pl/szachy/# gdzie rozgrywają swoją partię,

            Oczywiście forma rozgrywki i sposób jej przeprowadzenia pozostawiamy inwencji przeciwników i prócz wymienionych form dostępna jest każda, jeżeli obie strony ją akceptują. Turniej odbywa się w formie pucharowej a więc wygrany przechodzi dalej, przez co należy rozumieć tego z graczy który wygra jako pierwszy (PAT- stanowi wynik z oczywistych względów remisowy, a więc gramy do pierwszego zwycięstwa). Komisja po zebraniu zgłoszeń wyznaczy termin końcowy do rozegrania pierwszej partii i będzie on nie krótszy niż dwa tygodnie od przesłania informacji o parach turniejowych, co umożliwi każdemu dogranie właściwego dla niego terminu, uwzględniającego obowiązki zawodowe.

            Po zakończonej partii, aby ustalić który z radców bądź aplikantów wygrał mecz, obaj zawodnicy przesyłają wiadomość emailem na adres maciejwrzos@gmail.com z informacją kto z ich partii wygrał mecz tytułując emaila: SZACHY KOWALSKI/NOWAK (nazwiska graczy) i podają nazwisko wygrywającego. Z chwilą uzyskania informacji od obu graczy kwalifikujemy danego gracza do dalszej rozgrywki. Czas na przesłanie informacji o wygranej to 1 dzień, w przypadku rozbieżności w podanych wynikach bądź kwestionowaniu wyniku, komisja wyznaczy zawodnikom datę na rozegranie meczu w siedzibie OIRP przed członkiem komisji sportu. Jeśli zostanie przesłana informacja przez jednego z graczy, a drugi z nich nie prześle swojej informacji w ciągu 1 dnia komisja uznaje domniemanie wiarygodności przesłanej wiadomości kwalifikując gracza dalej. Oczywiście zakładamy, iż biorąc pod uwagę zasady koleżeńskości taka sytuacja nigdy nie nastąpi.

            Informacje o kolejnych rozgrywkach po zakończonym poziomie pucharowym będą rozsyłane emailowo z informacją o kolejnych parach oraz końcowym terminie rozgrywki. Finał przewidywany jest w siedzibie OIRP w Opolu. Przewidujemy nagrody dla zwycięzców.

            Jednocześnie informujemy, że turniej zostanie rozegrany w przypadku zgłoszenia się minimum 12 osób. Z informacji wskazanych w ankietach liczymy jednak, że będzie to znacznie większa liczba osób.

Komisja Sportu

OIRP Opole